Czech Hunters Geocoin

Název geocoinu: Czech Hunters Geocoin

Verze: Shiny Silver (RE), Shiny Gold (RE)

Prefix: PC

Vydavatel: Hroch / Oakcoins

Info o geocoinu:

Czech Hunters Geocoin, který si v roce 2010 nechali vyrobit čtyři geocacheři, kteří společně založili tým účastnící se různých geosoutěží – Adventure Race Hracholusky, Valašské kešobraní a dalších.

Jedná se o klasický kulatý geocoin s průměrem 1,75 palce, s tloušťkou 4 mm a hmotností 42 gramů.Výroba geocoinu byla podle návrhu Tondy “Hrocha” Koezegiho realizována prostřednictvím Oakcoins. Mimochodem při realizaci této minci získal Tonda cenné zkušenosti, které později bohatě zužitkovat při výrobě geocoinové série jihočeských okresů.

Lícová (denní) strana mince zobrazuje westernové siluety čtyř lovců s horkým sluncem v zádech, samozřejmě název teamu „Czech Hunters“ a dovětek „ready for hunt at day“. Rubovou stranu zdobí stejné siluety za svitu měsíce, text „ready for hunt at night“ a nechybí také pole vyhrazené trackovacímu kódu. Právě na rubové straně byl použit speciální tvrdý email, a tak měsíc svítící ve tmě.

Pro mě je ale největší zajímavostí geocoinu jeho hrana. Najdeme zde čtyři nicky, které patří lovcům z teamu, které jsou mezi sebou oddělené třemi tečkami.

Geocoin byl vyrobem ve dvou lesklých provedeních, v niklu (uváděném jako stříbrném) a ve zlatém. Obou edic byl vyroben stejný počet kusů – 75 zlatých a 75 stříbrných.

Autor textu: El Důňo

Ikona geocoinu:

Počet kódů: 150

ID: 3562

Napsat komentář