Petr Vok Geocoin

Název geocoinu: Petr Vok Geocoin

Verze: Antique Bronze (XLE), Antique Silver+Dark Red (RE), Shiny Silver+Gold (XXLE), Antique Copper (XLE), Antique Silver (RE), Shiny Nickel+Dark Red (RE), Antique Gold (RE), Shiny Gold+Dark Red (RE), Shiny Silver+Gold (RE)

Prefix: VR

Vydavatel: Torfík / geo.scorpions

O minci:

Geocoin vznikl v roce 2011 a měl být původně vydán v listopadu téhož roku u příležitosti výročí úmrtí Petra Voka z Rožmberka 6. listopadu 1611. Bohužel se tak nestalo a distribuce byla zahájena až v březnu 2012. Proto je u tohoto geocoinu možné narazit na rozdílné informace o roku vydání.

Autorem návrhu mince je Viktor Fiala (Torfík), výrobu zajistil Radek Sigmond (geo.scorpions). Na minci o velikosti 1,75″ (44,5 mm) je na lícové straně zobrazen erb rodu Rožmberků, na rubové rytíř na koni. Označení rub a líc berte s rezervou, takto to cítím já. Trackovací kód je vygravírován, stejně jako nezbytný nápis “track this coin at geocaching.com”, na hraně mince a nenarušuje celkový design.

V prvním nákladu bylo vydáno šest edic: Antique Silver, Antique Gold, Antique Bronze, dvě limitované edice Antique Copper a Shiny Silver + Gold. A ještě jedna extra limitovaná, označená jako XLE Shiny Silver + Gold (od běžnější Shiny Silver + Gold se liší vybarvením erbu bílou barvou a jinak barevným okrajem na rubové straně).

K příležitosti prvního českého geocoinfestu v Praze Holešovicích (GCFEU Prague 2013) byly dodatečně vyrobeny téhož roku ještě tři edice s rudým transparentním okrajem označené jako “dark red”: Antique Silver + Dark Red, Shiny Gold + Dark Red a Shiny Nickel + Dark Red.

Konkrétní počty vyrobených kusů jednotlivých edic, ani celkový počet kusů v nákladu, mi nejsou známy.

Autor textu: El Důňo

Ikona geocoinu:

Počet kódů: 203

ID: 5233

Napsat komentář